Mezi jarní nepaličáky patří „Dakar“, „Japo“ a „Prim“. Správná půda pro výsadbu česneku by měla být spíše sušší, s významným obsahem . Chcete-li na pěstování česneku použít stejný záhon, kde se v posledních letech pěstoval česnek cibule apod. Osvědčilo se pěstování po košťálovinách nebo okurkách. Nesnáší těžké zamokřené . Příprava půdy pro česnek. Pěstování česneku vyžaduje trošku zkušeností nebo alespoň dostatečnou teoretickou přípravu.
Někdy se i zkušeným . Nevhodné jsou zamokřené, silně utužené a chladné půdy. Z hlediska hnojení hnojem se řadí do II. Po předchozí cibulovině by měl být na stejný . Většině odrůd vadí příliš vysoká hladina spodní vody, tzn.
Jestliže je půda vlhká, česnek začne kořenit téměř okamžitě po výsadbě. Jestliže není půda promrzlá až do hloubky vysazeného česneku , může se kořenový . Důležitá je i půda , do které česnek sázíme. Rozhodně není vhodné na jednom místě pěstovat česnek každý rok. Hrozí jednak únava půdy , . Pěstování medvědího česneku v bodech: vhodné místo: sever, polostín, vlhko vhodná půda : písčitohlinitá až jílovitá, můžeme s rašelinovým substrátem, kyselá. Půda je nejlepší dostatečně hluboká, středně těžká až lehčí a propustná.
Naopak zamokřené těžké půdy pro pěstování česneku ideální nejsou. Výběr sazenic a půdy. Jak úrodná je vaše půda dopředu odhadnete jen velmi těžko, proto doporučujeme při prvním pěstování použít více druhů sazenic a . Možná by bylo dobře říct, které půdy jsou naprosto nevhodné pro pěstování česneku. Tak, především jsou to půdy těžké, jílovité a splývavé . Pro nikoho není žádnou novinkou, že je česnek nepostradatelnou surovinou.
Jelikož je půda v rozdílných oblastech různá, doporučujeme . Abyste sklidili krásné paličky česneku , je třeba tu správnou sadbu zasadit ve. Neměli byste jej sázet dříve, než teplota půdy trvale klesne pod °C, . Nepaličáky stvoly nemají, zato se pyšní většími výnosy, jsou méně náchylné k chorobám a snáze se i pěstují. Při výsadbě se řídíme počasím a teplotou půdy , která by se měla držet pod 9ºC. Zvládne to i začátečník bez jakýchkoliv zkušeností.
Stačí si na zahradě, za plotem, kdekoliv, najít malý kousek půdy , . Další možností je zakoupit malé množství sadby a experimentovat. Vlastnímu sázení předchází příprava půdy. Jiná je u zahrádek a jiná u větších .
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.