Stále populárnější rebarboru mnozí vychvalují pro její obsah vitamínů a minerálů. Umíte ale s rebarborou zacházet? Víte, kdy ji sklízet a jak ji . Zpracování rebarbory.
Z řapíků se stáhne slupka a následně rebarboru nakrájíme na jednotlivé dílky.
Povaří se s cukrem a skořicí. Z rebarbory vykouzlíte výbornou polévku se zakysanou smetanou a lehce podušenou rebarboru pak můžete servírovat jako netradiční přílohu k masu či rybám. Reveň kadeřavá se nazývá také reveň vlnovitá nebo reveň rebarbora. U rebarbory se konzumují pouze řapíky listů, a to tepelně zpracované , nikdy syrové. Kdy sklízet rebarboru a jak přitom správně postupovat?
Co je rebarbora (reveň kadeřavá), jaké jsou její léčivé účinky a rizika a jak si připravit koláč, limonádu a marmeládu? Rebarbora má jen jednu podmínku – musí se tepelně zpracovat.
Začíná sezóna rebarbory. Která její část je jedovatá? V prvním díle MENU v sezóně si. Jak reveň zpracovat ? Máte přebytek rebarbory a přemýšlíte, jak ji zpracovat? Při vaření a jiném tepelném zpracování rebarbory se nedoporučuje používat hliníkové nádobí, jelikož hliník reaguje s obsaženou kyselinou . Rostliny můžeme vysadit i do nádob – snáze se s nimi potom manipuluje.
Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti. Ke zpracování v kuchyni se hodí jen stonky rebarbory , listy je nutné vyhodit. Navíc je potřeba je důkladně oloupat a tepelně upravit.
Syrová rebarbora obsahuje . Celé správné jméno zní reveň rebarbora (Rheum Rhabarbarum). Na co je nutné při kuchyňském zpracování rebarbory vždy pamatovat, shrnul do několika zásad šéfkuchař pražského Grandhotelu Bohemia a . Rebarboru si mohou dopřát starší děti, ale pozor na její zpracování. Markéta Novák Matějková.
Je kyselá i sladká zároveň. Rozumí si s jahodami i . A jaký je váš osvědčený recept na zpracování rebarbory ? Nevíme, jak vy, ale my tady v redakci rebarboru milujeme. A tak jsme hned při prvním objevu rebarbory v obchodech (tou šťastnou jsem byla já :-) . Z botanického hlediska je tedy reveň rebarbora zelenina, ale při jejím zpracování v kuchyni s ní zacházíme jako s ovocem. Ke kuchyňskému zpracování používáme řapíky z rebarbory. Chuť na zahradě pěstované rebarbory ovlivňuje typ půdy a správné pěstování.
Nikdy nekonzumujte rebarborové listy! I samotnou rebarboru jezte až po tepelné úpravě, nikdy ne syrovou. Pokud nemůžete rebarboru zpracovat.
Další způsob zpracování je podusit rebarboru . Listy se nejedí pro vysoký obsah kyseliny šťavelové.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.