pátek 16. září 2016

Mšice krvavá na rybízu

Vlnatka krvavá (Eriosoma lanigerum) se vyskytuje na větvích ovocných stromů. Jak chránit rybíz a angrešt: antraknóza, rez, mšice , pilatky, vlnovník. Rybíz , angrešt a josta patří mezi nejzdravější a nejvděčnější ovoce. Antraknóza rybízu – pakustřebka rybízová (Drepanopeziza ribis). Mšice hnízdotvorná (Brachycaudus schwartzii).


Jak je poznáte a jakými zbraněmi s nimi můžete bojovat?

Mšice rybízové prostě čekají na ten správný okamžik. Jmenují se většinou podle rostliny, kterou napadají (např. mšice broskvová, chmelová, zelná, rybízová atd.). Mezi mšice patří také vlnatka krvavá , . Milovníci rybízu musí oželet část úrody po napadení mšicí rybízovou , ovocné stromy ničí vlnatka krvavá. Některé z těchto druhů mšic jsou tak . Vlnatku krvavou (Eriosoma lanigerum) najdeme na větvích ovocných stromů, což. Rostlina napadená mšicí rybízovou má na listech žlutě nebo červeně zbarvené, vyklenuté puchýře.


Mšice jsou v tomto období největším nepřítelem rajčat, paprik, okurek, ale také rybízů , růží nebo muškátů. Sají z rostlin šťávu, a tím je.

Její přítomnost poznáte podle . Zahrada bydlimeutulne. Vinatka krvavá – pochází ze Severní Afriky a postihuje jabloně. Insekticidní přípravek k hubení širokého spektra škůdců v ochraně rostlin, zejména mandelinky bramborové v bramborách, mšic včetně vlnatky krvavé a obaleče . Obě přezimují na keřích a stromech rybízů a angreštů. Ochrana: Na jaře lze ničit. Insecta) řád: polokřídlí (Hemiptera ) čeleď: mšicovití (Aphididae).


Vědecká synonyma: Aphis ribis, Capitophorus . Přezimují vajíčka na kůře rybízů a angreštu. Obě mšice přezimují ve formách vajíček, srstková na kůře rybízu a angreštu, v červenci odlétá na kalinu, kde je až do konce léta. Rybízová přezimuje na rybízech a . KLÍČOVÁ SLOVA: mšice , ovocné stromy, jabloň, škůdci.


Na rybíz a angrešty přeletují koncem května. Výborně tento prostředek zabírá na mšice krvavé , které se často. Angrešt jako keř i stromek vyžaduje slunnou polohu a rybíz může býti i ve stínu a. Myzus cerasi), mšice rybízová (Rhopalosiphum lactucae), .

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky