Třezalka tečkovaná: sběr a sušení. TŘEZALKA TEČKOVANÁ (Hypericum perforatum) - sběr a sušení. Kdy: červenec a srpen. K sušení je doporučováno vakuové sušení.
Vysušený výluh se ukázal jako stabilní forma. V čajovém nálevu ze sušené třezalkové nati nebyl žádný hyperforin . Právě teď je vhodná doba na sběr a sušení známé léčivé bylinky TŘEZALKY TEČKOVANÉ (Hypericum perforatum). Sušení : Svazečky sklizených stonků sušíme volně zavěšené v místnosti, nebo venku ve stínu. Sušící se byliny nesmíme vystavit slunci, ztratily by barvu.
Až se půjdete projít přírodou, můžete si všimnout, že existuje několik druhů třezalek, ale nejznámější je ta tečkovaná. Sběr a sušení třezalky. Během sušení otáčíme. Herbář a blahodárné účinky:.
Teplota při sušení by neměla přesáhnout °C. Při umělém sušení by neměla teplota přesáhnout °C. Pomáhá organismu aktivovat . Tato rostlina bohužel při sušení ztrácí květy a listy se zbarví do bronzova. Na košíku se načervenalé zbarvení sušené třezalky díky používání ještě . Můžeme ji sušit , nakládat do lihu či oleje.
Již v dobách starého Řecka byly známy léčivé účinky třezalky tečkované. Vroucí vodou spaříme sušenou třezalku a nápoj necháme louhovat po dobu 15 . Léčivé účinky třezalky. K čemu ji lze použít, k čemu se hodí: Odedávna je třezalka používána k uklidnění nervů, hojení ran a .